#OLD/co nas wyróżnia?

angielski

Podczas codziennych zajęć nauczyciele zwracają się do przedszkolaków również w języku angielskim, a w swoim nauczaniu często korzystają m.in. z pacynek, materiałów multimedialnych oraz historii obrazkowych. Dzięki temu nauka odbywa się w naturalnej i niewymuszonej formie zabawy. Elementy języka angielskiego towarzyszą dzieciom również poza samymi zajęciami. Dzięki współpracy z wolontariuszami przedszkolaki mają też kontakt z native speakerami.

Wychowawczynie wplatają naukę języka w inne zajęcia w ciągu dnia.

drama

przygotowywanie przedstawień
w języku angielskim

cooking time

wspólne przygotowywanie
jedzenia

Art&Craft

prace plastyczne

uważność

W trosce o dobre samopoczucie naszych przedszkolaków prowadzimy zajęcia z psychologiem i pedagogiem: „Podróż do krainy emocji”, „Spokój i uważność żabki”, „Spotkania z Inspektorem Krokodylem” oraz „Baśniowe spotkania”. Dzieci ćwiczą na nich techniki prawidłowego oddychania, uczą się obserwacji tego, co czują ich ciała i stawiają pierwsze kroki w tym, jak rozpoznawać, nazywać i opisywać własne emocje.

sensoplastyka

Ręce i nogi da się umyć, a ubrania wyprać. Radość z tworzenia i odkrywania jest bezcenna!

Na zajęciach z sensoplastyki dbamy o dobrą zabawę i stymulację wielozmysłową. Wspieramy pomysły dzieci, eksperymentując z dotykiem, węchem, smakiem i wzrokiem. Wierzymy, że najważniejszy jest nie efekt końcowy, ale przede wszystkim proces twórczy i radość, którą daje tworzenie. Dzięki atmosferze wolności w podejmowaniu działań dzieci uczą się samodzielności, kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów, a także lepszego zrozumienia związków przyczynowo-skutkowych.

zajęcia
dodatkowe

kuchcikowo
kuchcikowo

Podczas zajęć kulinarnych dzieci samodzielnie przygotowują zdrowe posiłki w naszej kuchence szkolnej i chętnie wykorzystują własnoręcznie sadzone zioła.

judo
judo

Chłopcy i dziewczynki w Platerkach od najmłodszych lat ćwiczą judo, które pomaga zwiększać pewność siebie a także rozwija zdolności motoryczne i poznawcze.

Akademia wynalazców
Akademia wynalazców

Rozbudzamy w dzieciach ciekawość naukową i uczymy je rozumienia otaczającego nas świata podczas zajęć z widowiskowymi eksperymentami.

zajęcia muzyczne i rytmika
zajęcia muzyczne i rytmika

to czas radosnej zabawy w kontakcie ze sztuką mała i dużą. Słuchamy, gramy, śpiewamy i pomagamy zdobywać pewność siebie.

przestrzeń

Nasze przedszkole mieści się w zabytkowej kamienicy z 1883 r. zaprojektowanej przez Władysława Hirszla. Najmłodsi wychowankowie i wychowanki Platerek mają do dyspozycji przestronne sale, gdzie odbywają się codzienne zajęcia, a także zabytkową aulę ze sceną i salę gimnastyczną, gdzie dzieci mają lekcje rytmiki oraz zajęcia ruchowe. Na dziecińcu szkoły znajduje się plac zabaw z huśtawkami, drabinkami i piaskownicą oraz boisko do gry w piłkę dla najmłodszych. Z przyjemnością korzystamy też z sąsiedztwa jednego z najnowocześniejszych placów zabaw w Polsce, położonego w pięknym Parku Ujazdowskim.