rekrutacja i czesne

spotkanie informacyjne dla kandydatów do klasy 1 LO

serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów i kandydatki na spotkanie informacyjne, które rozpocznie się o godzinie 17:30!

spotkanie informacyjne dla kandydatów do klasy 1 LO

Termin składania prac pisemnych
Test z jęz. angielskiego

Zapraszamy wszystkich kandydatów i kandydatki na test sprawdzający wasze umiejętności językowe. O 15:45 zapraszamy na spotkanie przed egzaminem! Egzamin rozpocznie się o 16:00 i potrwa godzinę. Do egzaminu możesz dołączyć tutaj!

Dowiedz się więcej o egzaminie!

Rozmowa rekrutacyjna

Serdecznie zapraszamy kandydatów i kandydatki na rozmowę rekrutacyjną. Godziny rozmowy ustalane są indywidualnie.

Rekrutacja uzupełniająca: Termin przesyłania prac pisemnych
Test z jęz. angielskiego

Zapraszamy wszystkich kandydatów i kandydatki na test sprawdzający wasze umiejętności językowe. Egzamin rozpocznie się o 16:00 i potrwa godzinę. Link do egzaminu zostanie przesłany na adres e-mail podany podczas rekrutacji uzupełniającej.

Kliknij aby dołączyć do egzaminu!

Rozmowa rekrutacyjna

Serdecznie zapraszamy kandydatów i kandydatki na rozmowę rekrutacyjną, która odbędzie się o godz. 9:00 w gmachu szkoły przy ul. Pięknej 24/26.

*Termin składania dokumentów rekrutacyjnych do szkoły: 12 marca

etapy rekrutacji

napisz pracę na jeden z trzech wybranych tematów

1. „Szanuję go za to, że wyprowadza mnie z równowagi.”

~Stanisław Lem, „Fiasko”

Co cennego robi dla Ciebie Twój adwersarz? Dlaczego również „we własnym interesie” należy go szanować? Napisz pracę, w której rozważysz to zagadnienie. W argumentacji odwołaj się do wybranych dzieł literackich i własnych doświadczeń. Twój tekst powinien liczyć od 200 do 500 słów.

2. „Po cóż – pomyślała – udawać dwie osoby naraz, kiedy ledwie wystarczy mnie na jedną, godną szacunku osobę.”

~L. Carroll, „Alicja w Krainie Czarów

Czy posiadanie wielu twarzy i dostosowywanie się do otoczenia jest koniecznością? Czy można pogodzić je z szacunkiem do samego siebie? Zajmij stanowisko w tej sprawie. W argumentacji odwołaj się do wybranych tekstów literackich i swoich doświadczeń. Twoja praca powinna liczyć od 200 do 500 słów.

3. „Prawdziwie szanuje władcę tylko ten, kto mówi mu o tym, co trudne. ”

~Moncjusz

Czy maksymę tę, Twoim zdaniem, można stosować tylko do relacji z władcą? Jak godzić szacunek do drugiego człowieka z różnicą poglądów i konfliktami? Napisz artykuł, w którym rozważysz, na ile maksyma Moncjusza wydaje Ci się aktualna we współczesnych relacjach (np. z rodzicem, nauczycielem, szefem itd.). Odwołaj się do wybranych kontekstów (literackich, społecznych, kulturowych). Twoja praca powinna liczyć od 200 do 500 słów.

do 22 maja złóż wymagane dokumenty!

Wymagane dokumenty:

• Wypełniona ankieta rekrutacyjna (dostępna pod adresem https://liceum.platerki.pl/aplikuj/)
  • Praca pisemna na jeden z trzech wybranych tematów
  • Wykaz ocen z dziennika elektronicznego z I semestru klasy 8
  • Orzeczenie o konieczności kształcenia specjalnego i/lub opinia o dysleksji (jeżeli posiadasz)

Jak przesłać do nas dokumenty?

1. Wypełnij ankietę rekrutacyjną dostępną pod adresem https://liceum.platerki.pl/aplikuj/ .
  2. Przygotuj i umieść w folderze pracę pisemną, wykaz ocen i orzeczenie (jeżeli posiadasz).
  3. Spakuj utworzony folder – najlepiej w formacie .zip lub .rar
  4. Dołącz spakowany folder do ankiety rekrutacyjnej  – kliknij w przycisk „Prześlij pliki”
  5. Wyślij ankietę rekrutacyjną!

egzamin z języka angielskiego (on-line)

23 maja odbędzie się egzamin, sprawdzający twoje umiejętności i wiedzę z języka angielskiego w ramach rekrutacji uzupełniającej. Egzamin rozpocznie się o 16:00 i potrwa godzinę. Link do egzaminu zostanie przesłany na adresy e-mail wskazane podczas rekrutacji.

Zakres materiału

Przykładowy egzamin

v

rozmowa rekrutacyjna

Ostatni etap to rozmowa rekrutacyjna. Nie martw się – to nic strasznego! Po prostu chcemy poznać Cię bliżej!

Tego dnia spotkamy się w naszej szkole – będziesz miał/a okazję porozmawiać z nami o swoich pasjach. Chętnie usłyszymy także o tym, jakie są twoje mocne strony. Chcesz opowiedzieć nam o swoim zaangażowaniu społecznym (np. wolontariacie)? To także może stać się istotnym elementem naszej rozmowy!

czesne

Opłata za edukację dziecka w naszej Szkole wynosi  2200 zł/mies. płatne przez 12 miesięcy. Stawka obowiązuje od 1 stycznia 2024 roku.

Opłata wpisowa (płatna przy podpisaniu umowy) wynosi 2200 zł.
Szczegółowe informacje, w tym o systemie zniżkowym, udzielane są w sekretariacie Szkoły oraz dostępne są w regulaminie opłat.

opłaty dodatkowe

• posiłki – zapraszamy do odwiedzenia naszej zakładki kuchnia
  • mundurki – ok. 300-400 zł (zamawiany w sklepie internetowym www.mark-mundurki.pl, hasło szkoły: platerki)
  • Tydzień próbny 200 zł