rekrutacja i czesne

targi OUR kids

Targi OUR KIDS. Odwiedźcie nasze stoisko!

Spotkanie informacyjne

o godzinie 17:30 odbędzie się spotkanie informacyjne dla kandydatów i kandydatek do LO

Maraton ósmoklasisty

20-24 lutego w godzinach 8:30 – 12:00 odbędzie się maraton ósmoklasisty on-line (jęz. polski i matematyka) zapisz się!

Spotkanie informacyjne

Maraton ósmoklasisty

w godzinach 9:00 – 13:00 odbędzie się stacjonarny maraton ósmoklasisty (jęz. polski i matematyka) zapisz się!

I spotkanie rekrutacyjne

EGZAMIN* / j. angielski (online)

II spotkanie rekrutacyjne

EGZAMIN* / rozmowa kwalifikacyjna w szkole

*Termin składania dokumentów rekrutacyjnych do szkoły: 17 kwietnia 2023

etapy rekrutacji

napisz pracę na jeden z trzech wybranych tematów

1. Napisz artykuł do szkolnej gazetki, w którym rozważysz, czym jest prawdziwa odwaga. Wykorzystaj w swojej pracy poniższy fragment wiersza Adama Asnyka ”Miejcie nadzieję!

Miejcie odwagę!… Nie tę jednodniową,
Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową
Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

Miejcie odwagę… Nie tę tchnącą szałem,
Która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem
Przeciwne losy stałością zwycięża.

2. „Odważny jest ten, kto wie, że przegra, zanim jeszcze rozpocznie walkę, lecz mimo to zaczyna i prowadzi ją do końca bez względu na wszystko.”

~Harper Lee „Zabić drozda”

Bohater powieści „Zabić drozda”, adwokat, podjął się obrony niesłusznie oskarżonego, czarnoskórego mieszkańca miasteczka, choć wiedział, że poniesie porażkę i poważnie utrudni sobie życie. Czy zgadzasz się z opinią autorki, że odwaga wymaga podejmowania takich wyzwań?

3. Sokrates mówił:

Kto przesadza w odwadze, jest zuchwały; kto natomiast ponad miarę jest bojaźliwy, a niedostatecznie odważny, ten jest tchórzem.”

Napisz opowiadanie o bohaterach, którzy odróżniają niemądrą, a nawet szkodliwą, zuchwałość, od prawdziwej odwagi. W swojej pracy odwołaj się do dwóch wybranych lektur.

do 17 kwietnia złóż wymagane dokumenty!

Wymagane dokumenty:

• Wypełniona ankieta rekrutacyjna (dostępna pod adresem https://liceum.platerki.pl/aplikuj/)
  • Praca pisemna na jeden z trzech wybranych tematów
  • Wykaz ocen z dziennika elektronicznego z I semestru klasy 8
  • Orzeczenie o konieczności kształcenia specjalnego i/lub opinia o dysleksji (jeżeli posiadasz)

Jak przesłać do nas dokumenty?

1. Wypełnij ankietę rekrutacyjną dostępną pod adresem https://liceum.platerki.pl/aplikuj/ .
  2. Przygotuj i umieść w folderze pracę pisemną, wykaz ocen i orzeczenie (jeżeli posiadasz).
  3. Spakuj utworzony folder – najlepiej w formacie .zip lub .rar
  4. Dołącz spakowany folder do ankiety rekrutacyjnej  – kliknij w przycisk „Prześlij pliki”
  5. Wyślij ankietę rekrutacyjną!

egzamin z języka angielskiego (on-line)

18 kwietnia odbędzie się zdalny egzamin, sprawdzający twoje umiejętności i wiedzę z języka angielskiego. Link do egzaminu zostanie przesłany na twoją skrzynkę mailową. O dokładnej godzinie rozpoczęcia poinformujemy wkrótce!

v

rozmowa rekrutacyjna

Ostatni etap to rozmowa rekrutacyjna. Nie martw się – to nic strasznego! Po prostu chcemy poznać Cię bliżej!

Tego dnia spotkamy się w naszej szkole – będziesz miał/a okazję porozmawiać z nami o swoich pasjach. Chętnie usłyszymy także o tym, jakie są twoje mocne strony. Chcesz opowiedzieć nam o swoim zaangażowaniu społecznym (np. wolontariacie)? To także może stać się istotnym elementem naszej rozmowy!

czesne

Opłata za edukację dziecka w naszej Szkole wynosi  1920 zł/mies.
Przy regularnych wpłatach do 10 dnia każdego miesiąca przysługuje 50 zł zniżki.

Opłata wpisowa (płatna przy podpisaniu umowy) wynosi 1000zł.
Szczegółowe informacje, w tym o systemie zniżkowym, udzielane są w sekretariacie Szkoły oraz dostępne są w regulaminie opłat.

opłaty dodatkowe

• posiłki – zapraszamy do odwiedzenia naszej zakładki kuchnia
  • mundurki – ok. 300-400 zł (zamawiany w sklepie internetowym www.mark-mundurki.pl, hasło szkoły: platerki)
  • Tydzień próbny 200 zł