kadra

edukacja to relacja

Siłą Platerek od zawsze był profesjonalny i zaangażowany zespół pedagogiczny.

Nasze doświadczone nauczycielki i nauczyciele starają się podchodzić indywidualnie do potrzeb każdej uczennicy i ucznia – zarówno tych edukacyjnych, jak i osobistych.

Anna Stępińska-Szarek

Dyrektorka Liceum Ogólnokształcącego im. Cecylii Plater-Zyberkówny

Ukończyłam UW Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji. Przez lata kształciłam swoje umiejętności dydaktyczne i zarządcze. Pracowałam jako pedagog szkolny i nauczyciel języka polskiego. Od 1993 roku pełniłam funkcje kierownicze, najpierw w publicznej Szkole Podstawowej nr 168 i Gimnazjum nr 25 w Warszawie, a od 2001 byłam Dyrektorem Zespołu Szkół STO na ul. Wiolinowej, a potem Zespołu Szkół na ul. Traktorzystów. Od 2009 roku prowadziłam szkoły Fundacji Primus. W 2014 roku rozpoczęłam pracę w Ośrodku Rozwoju Edukacji jako ekspert merytoryczny, doskonaląc jednocześnie swoje umiejętności jako trener i coach dla edukacji. Z pasją i zaangażowaniem kieruję Przedszkolem, Szkołą Podstawową i Liceum im. Cecylii Plater-Zyberkówny.

Adam Hornung

Wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Cecylii Plater-Zyberkówny, nauczyciel historii

Jestem absolwentem historii na UW oraz na Université Paul Valéry w Montpellier we Francji. Od ponad dwudziestu lat pracuję z młodzieżą. Zaczynałem jako wychowawca dzieci w warszawskim KIK-u.Z biegiem lat moja pasja sprofesjonalizowała się i zostałem nauczycielem. Przez dziesięć lat pracowałem z uczniami w oddziałach dwujęzycznych w Liceum im. Sempołowskiej na Żoliborzu.

Uwielbiam rower szosowy i wspinaczkę bulderową. Mam na swoim koncie kilka długich biegów typu maraton, czy traile górskie. Ponadto przejechałem w różnych miejscach w Polsce i Europie wiele tysięcy kilometrów.

Kocham architekturę, festiwale filmów dokumentalnych, książki biograficzne i reportaże. Lekcja historii jest dla mnie okazją do spotkania z młodymi ludźmi nad tym, czego pozornie już nie ma. Wspólnie odszukujemy połączenia między przeszłością, a codziennością. Pracujemy na filmach, tekstach, plakatach, a nade wszystko prowadzimy rozmowy.

Magdalena Adamska

Zuzanna Błońska-Romanowska

język polski dla obcokrajowców, tutoring

Michał Bogucki