19 maja w związku z realizowanym projektem historycznym związanym z rocznicą 80-lecia powstania w getcie warszawskim, uczniowie i uczennice klas drugiej i trzeciej, wybrali się do Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Celem projektu było krytyczne zwiedzenie fragmentu wystawy stałej: 20-lecie, Zagłady  oraz Powojnia. Przed wejściem na wystawę mieliśmy zaszczyt spotkać się i chwilę porozmawiać z panem Marianem Turskim, więźniem nazistowskiego obozu koncentracyjnego i śmierci Auschwitz Birkenau, a po wojnie redaktorem Tygodnika Polityka.

To było dla nas ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że jego przesłanie „Po jedenaste: nie bądź obojętny”, w Szkole na Pięknej towarzyszą nam każdego dnia.
Panie Redaktorze, dziękujemy za spotkanie!

Zespół Szkół im. Cecylii Plater-Zyberkówny
tel. 22 621 52 54 | ul. Piękna 24/26, 00-549 Warszawa